GebiedIndicatorEenheid199920002001200220032004200520062007200820092010201120122013201420152016201720182019
NederlandGeboortenaantal200.445206.619202.603202.083200.297194.007187.910185.057181.336184.634184.915184.397180.060175.959171.341175.181
DeventerGeboortenaantal1.1821.2451.1831.3121.2301.2041.2631.1831.2431.2441.1721.2651.1321.1671.0921.0771.0041.044977973941
BinnenstadGeboortenaantal757884806391807284786575655756
BinnenstadCentrumGeboortenaantal222230211927
BinnenstadBergkwartierGeboortenaantal656975
BinnenstadNoordenbergkwartierGeboortenaantal756542
BinnenstadNoordenbergsingelGeboortenaantal4121001
BinnenstadSingelsGeboortenaantal1188054
BinnenstadRaambuurtGeboortenaantal18111011810
BinnenstadKnutteldorpGeboortenaantal1013139147
De HovenGeboortenaantal344133403744253326302328342427
De HovenGeboortenaantal302328342427
ZandweerdGeboortenaantal157161144160171162154136162132154137116132118
ZandweerdNoorderpleinGeboortenaantal101415101213
ZandweerdZwolsewegGeboortenaantal294329303523
ZandweerdLange ZandstraatGeboortenaantal171818221810
ZandweerdZandweerd-ZuidGeboortenaantal324733302735
ZandweerdZandweerd-NoordGeboortenaantal17161471216
ZandweerdSchrijversbuurtGeboortenaantal271628172821
VoorstadGeboortenaantal157156144161139144139152146127136117127110112
VoorstadRode DorpGeboortenaantal383827321626
VoorstadOudegoedstraatGeboortenaantal152222271224
VoorstadBurgemeestersbuurtGeboortenaantal10151613199
VoorstadOosterstraatGeboortenaantal221313101114
VoorstadRielerweg-WestGeboortenaantal121915151414
VoorstadRielerweg-Oost / BrinkgrevenGeboortenaantal302924303825
Borgele en PlatvoetGeboortenaantal493941623262463551555654464339
Borgele en PlatvoetBorgeleGeboortenaantal414243343228
Borgele en PlatvoetPlatvoetGeboortenaantal141411121111
KeizerslandenGeboortenaantal11696129115118126114139137117123133128129138
KeizerslandenLudgeruskwartierGeboortenaantal383137293130
KeizerslandenTuindorpGeboortenaantal232322212516
KeizerslandenRollecatekwartierGeboortenaantal141820211621
KeizerslandenOranjekwartierGeboortenaantal282935302228
KeizerslandenLandsherenkwartierGeboortenaantal142219272723
KeizerslandenSteenbruggeGeboortenaantal0820
Rivierenwijk en BergweideGeboortenaantal926159604462665954674669647565
Rivierenwijk en BergweideRivierenbuurtGeboortenaantal13812101814
Rivierenwijk en BergweideDeltabuurtGeboortenaantal423436424235
Rivierenwijk en BergweideHoornwerkGeboortenaantal11419111314
Rivierenwijk en BergweideIndustrieterrein en KloosterlandenGeboortenaantal102122
Rivierenwijk en BergweideEpse-NoordGeboortenaantal000000
Colmschate-NoordGeboortenaantal10510176919478899066725761475445
Colmschate-NoordHet OostrikGeboortenaantal322618142113
Colmschate-NoordGroot DouwelGeboortenaantal251321161817
Colmschate-NoordBlauwenoordGeboortenaantal151822171515
Colmschate-VijfhoekGeboortenaantal209197229212224245194204169168130133122126127
Colmschate-VijfhoekOp den HaarGeboortenaantal311824142827
Colmschate-VijfhoekSteinvoordeGeboortenaantal212517261718
Colmschate-VijfhoekGravelandGeboortenaantal010001
Colmschate-VijfhoekHet JeurlinkGeboortenaantal402128232324
Colmschate-VijfhoekHet Fetlaer en Spijkvoorder EnkGeboortenaantal312834253331
Colmschate-VijfhoekSpikvoordeGeboortenaantal443529332426
Colmschate-Vijfhoekoverig Colmschate-NoordGeboortenaantal121110
Colmschate-ZuidGeboortenaantal117991079793102879477737771727087
Colmschate-ZuidSnippelingGeboortenaantal140114
Colmschate-ZuidDorp ColmschateGeboortenaantal627355
Colmschate-Zuidoverig Colmschate-ZuidGeboortenaantal132000
Colmschate-ZuidColmschaterenkGeboortenaantal202517221822
Colmschate-ZuidRoessinkGeboortenaantal1158775
Colmschate-Zuid't BrameltGeboortenaantal141314131414
Colmschate-ZuidEssenerveldGeboortenaantal6117141513
Colmschate-ZuidSworminkGeboortenaantal141416121024
DiepenveenGeboortenaantal322746253229302416202624273519
DiepenveenDorp DiepenveenGeboortenaantal202321253417
DiepenveenRandeGeboortenaantal011200
DiepenveenTjoeneGeboortenaantal022012
SchalkhaarGeboortenaantal495964583955444854635790695849
SchalkhaarDorp SchalkhaarGeboortenaantal595487675746
SchalkhaarAverlo en FrieswijkGeboortenaantal433213
OkkenbroekGeboortenaantal526274464513512
OkkenbroekGeboortenaantal513512
LetteleGeboortenaantal171214181217111871491111175
LetteleDorp LetteleGeboortenaantal634482
LetteleOude MolenGeboortenaantal211110
Lettelelandelijk gebied Lettele en OkkenbroekGeboortenaantal656683
BathmenGeboortenaantal495467636744495739564438444252
BathmenDorp BathmenGeboortenaantal433633373445
BathmenLooGeboortenaantal543443
BathmenDortherhoekGeboortenaantal600000
BathmenZuidlooGeboortenaantal242323
BathmenOxerhofGeboortenaantal021
Geboorten
Absoluut aantal geboortenIn 2019 werden er 941 kinderen geboren in Deventer. Dat zijn er 32 minder dan in 2018.Jaarlijks worden er gemiddeld bijna 1.070 kinderen geboren in Deventer de afgelopen 10 jaren. Daarnaast overlijden er gemiddeld 850 personen per jaar. Dat betekent dat de afgelopen 10 jaren sprake is geweest van een positieve natuurlijke aanwas van bijna 220 per jaar. De verwachting is dat de hoogte van deze natuurlijke groei de komende jaren (verder) zal afnemen.  Belangrijkste reden hiervoor is een afname van het kindertal per gezin.
bron: Gemeente en CBS