GebiedIndicatorEenheid19501951195219531954195519561957195819591960196119621963196419651966196719681969197019711972197319741975197619771978197919801981198219831984198519861987198819891990199119921993199419951996199719981999200020012002200320042005200620072008200920102011201220132014201520162017201820192020
NederlandWoningbezettingaantal2,632,602,572,552,532,522,512,492,472,452,432,422,412,402,402,392,392,382,362,352,332,322,312,312,302,252,232,232,222,21
DeventerWoningbezettingaantal4,194,104,063,953,913,873,893,853,803,793,733,693,683,653,603,553,503,423,363,283,263,283,233,153,062,892,912,902,882,842,812,802,762,682,652,572,532,502,482,452,412,412,412,402,392,382,352,302,292,302,352,352,362,362,372,362,372,352,342,362,362,362,342,352,332,302,272,222,232,212,19
BinnenstadWoningbezettingaantal1,881,881,891,911,901,811,771,761,711,751,671,62
BinnenstadCentrumWoningbezettingaantal1,771,811,811,831,821,671,551,571,531,631,52
BinnenstadBergkwartierWoningbezettingaantal1,651,631,681,671,751,641,601,561,511,651,59
BinnenstadNoordenbergkwartierWoningbezettingaantal1,961,981,971,951,871,771,791,781,711,681,67
BinnenstadNoordenbergsingelWoningbezettingaantal2,172,122,222,172,542,042,192,252,202,051,84
BinnenstadSingelsWoningbezettingaantal1,861,801,821,851,751,921,941,831,721,681,55
BinnenstadRaambuurtWoningbezettingaantal1,911,891,891,971,951,991,971,951,871,861,77
BinnenstadKnutteldorpWoningbezettingaantal2,152,122,112,112,082,011,972,002,012,021,73
De HovenWoningbezettingaantal2,482,502,502,492,492,492,462,432,412,422,362,37
De HovenWoningbezettingaantal2,482,502,502,492,492,492,462,432,412,422,37
ZandweerdWoningbezettingaantal2,082,082,062,052,052,082,062,031,991,981,981,96
ZandweerdNoorderpleinWoningbezettingaantal1,951,961,881,861,871,961,891,821,781,791,75
ZandweerdZwolsewegWoningbezettingaantal2,532,552,552,542,522,532,522,542,522,522,49
ZandweerdLange ZandstraatWoningbezettingaantal2,202,202,232,222,192,152,122,112,062,062,02
ZandweerdZandweerd-ZuidWoningbezettingaantal2,232,232,202,172,172,162,152,162,162,132,02
ZandweerdZandweerd-NoordWoningbezettingaantal1,801,811,891,861,862,122,031,791,821,781,78
ZandweerdSchrijversbuurtWoningbezettingaantal1,721,691,641,651,661,601,651,701,581,611,67
VoorstadWoningbezettingaantal2,372,372,362,362,372,352,352,332,322,302,262,23
VoorstadRode DorpWoningbezettingaantal2,362,362,382,382,352,292,332,332,282,242,17
VoorstadOudegoedstraatWoningbezettingaantal2,222,272,262,232,282,292,272,252,222,232,22
VoorstadBurgemeestersbuurtWoningbezettingaantal2,572,562,502,532,562,492,422,422,422,382,27
VoorstadOosterstraatWoningbezettingaantal2,232,232,252,232,222,162,272,222,192,192,09
VoorstadRielerweg-WestWoningbezettingaantal2,342,342,332,272,312,192,102,062,002,122,06
VoorstadRielerweg-Oost / BrinkgrevenWoningbezettingaantal2,542,532,502,542,612,772,792,712,812,642,61
Borgele en PlatvoetWoningbezettingaantal2,132,122,132,122,092,011,971,941,951,971,961,97
Borgele en PlatvoetBorgeleWoningbezettingaantal2,042,042,052,042,001,871,831,811,821,841,83
Borgele en PlatvoetPlatvoetWoningbezettingaantal2,362,322,322,322,322,352,322,302,312,312,32
KeizerslandenWoningbezettingaantal1,941,941,981,921,992,021,931,921,921,921,951,97
KeizerslandenLudgeruskwartierWoningbezettingaantal1,541,571,621,681,681,841,701,721,701,701,74
KeizerslandenTuindorpWoningbezettingaantal1,911,962,002,032,001,971,961,971,941,901,88
KeizerslandenRollecatekwartierWoningbezettingaantal2,472,482,412,392,392,432,412,482,492,542,58
KeizerslandenOranjekwartierWoningbezettingaantal1,821,851,911,901,941,901,911,911,911,921,91
KeizerslandenLandsherenkwartierWoningbezettingaantal2,462,342,421,992,462,382,071,911,951,951,94
KeizerslandenSteenbruggeWoningbezettingaantal2,72
Rivierenwijk en BergweideWoningbezettingaantal2,422,502,472,362,382,392,482,322,382,432,302,30
Rivierenwijk en BergweideRivierenbuurtWoningbezettingaantal2,222,332,292,702,772,662,542,653,092,782,70
Rivierenwijk en BergweideDeltabuurtWoningbezettingaantal2,462,532,512,192,232,222,352,192,132,232,18
Rivierenwijk en BergweideHoornwerkWoningbezettingaantal1,981,972,031,931,782,082,531,922,022,441,81
Rivierenwijk en BergweideIndustrieterrein en KloosterlandenWoningbezettingaantal5,385,705,485,405,185,224,654,484,444,204,38
Rivierenwijk en BergweideEpse-NoordWoningbezettingaantal2,912,612,481,831,781,761,761,761,951,682,06
Colmschate-NoordWoningbezettingaantal2,672,652,632,622,602,592,552,502,502,452,432,41
Colmschate-NoordHet OostrikWoningbezettingaantal2,622,632,612,622,602,552,512,442,452,412,38
Colmschate-NoordGroot DouwelWoningbezettingaantal2,712,702,662,632,612,592,572,492,482,442,40
Colmschate-NoordBlauwenoordWoningbezettingaantal2,682,632,642,602,602,672,592,612,582,522,47
Colmschate-VijfhoekWoningbezettingaantal3,013,043,053,063,063,073,043,012,832,842,822,77
Colmschate-VijfhoekOp den HaarWoningbezettingaantal3,012,992,992,962,972,902,872,812,782,732,67
Colmschate-VijfhoekSteinvoordeWoningbezettingaantal2,782,742,732,752,732,702,672,652,652,602,55
Colmschate-VijfhoekGravelandWoningbezettingaantal3,563,593,153,022,952,982,922,872,732,802,71
Colmschate-VijfhoekHet JeurlinkWoningbezettingaantal2,902,962,962,972,982,882,902,872,822,822,69
Colmschate-VijfhoekHet Fetlaer en Spijkvoorder EnkWoningbezettingaantal3,093,073,113,173,173,142,993,022,913,022,95
Colmschate-VijfhoekSpikvoordeWoningbezettingaantal3,173,343,463,513,523,893,863,812,983,042,96
Colmschate-Vijfhoekoverig Colmschate-NoordWoningbezettingaantal3,263,091,742,272,562,792,842,743,003,203,32
Colmschate-ZuidWoningbezettingaantal2,542,502,492,462,472,412,332,312,282,262,252,24
Colmschate-ZuidSnippelingWoningbezettingaantal3,053,002,882,972,952,862,822,742,882,832,75
Colmschate-ZuidDorp ColmschateWoningbezettingaantal2,041,991,961,961,961,961,671,701,731,721,75
Colmschate-Zuidoverig Colmschate-ZuidWoningbezettingaantal2,932,932,842,862,943,002,902,902,742,562,08
Colmschate-ZuidColmschaterenkWoningbezettingaantal2,372,322,322,312,312,292,252,222,212,222,20
Colmschate-ZuidRoessinkWoningbezettingaantal2,652,632,622,592,622,452,392,312,222,192,16
Colmschate-Zuid't BrameltWoningbezettingaantal2,642,612,612,512,502,462,422,392,352,342,30
Colmschate-ZuidEssenerveldWoningbezettingaantal2,672,632,582,552,522,552,522,472,442,402,42
Colmschate-ZuidSworminkWoningbezettingaantal2,882,872,902,902,912,742,742,702,672,652,62
DiepenveenWoningbezettingaantal2,502,482,482,452,432,422,362,322,322,312,322,32
DiepenveenDorp DiepenveenWoningbezettingaantal2,462,442,442,412,432,412,352,902,322,312,31
DiepenveenRandeWoningbezettingaantal3,073,203,073,022,872,432,182,051,982,152,19
DiepenveenTjoeneWoningbezettingaantal3,062,923,012,972,242,712,732,542,582,562,77
SchalkhaarWoningbezettingaantal2,852,862,822,802,852,852,882,822,572,642,622,66
SchalkhaarDorp SchalkhaarWoningbezettingaantal2,812,832,792,772,822,862,882,812,552,642,66
SchalkhaarAverlo en FrieswijkWoningbezettingaantal3,323,213,223,163,152,762,832,932,732,672,66
OkkenbroekWoningbezettingaantal2,452,312,312,412,492,462,452,472,412,322,252,27
OkkenbroekWoningbezettingaantal2,452,312,312,412,492,462,452,472,412,322,27
LetteleWoningbezettingaantal3,243,163,123,143,132,682,752,732,672,692,632,63
LetteleDorp LetteleWoningbezettingaantal2,802,832,772,742,692,642,662,662,642,652,60
LetteleOude MolenWoningbezettingaantal3,423,213,333,393,482,742,882,862,842,742,61
Lettelelandelijk gebied Lettele en OkkenbroekWoningbezettingaantal3,543,403,383,433,442,702,802,762,662,722,65
BathmenWoningbezettingaantal2,482,442,432,452,452,432,432,412,382,402,412,42
BathmenDorp BathmenWoningbezettingaantal2,452,422,422,442,442,432,422,412,382,392,40
BathmenLooWoningbezettingaantal2,582,512,432,502,472,412,412,332,342,382,45
BathmenDortherhoekWoningbezettingaantal2,512,612,552,512,582,562,652,522,382,462,57
BathmenZuidlooWoningbezettingaantal2,602,602,482,422,412,422,472,522,532,592,56
BathmenOxerhofWoningbezettingaantal2,61
Woningbezetting
Woningbezetting (gemiddeld)Het gemiddeld aantal personen per woning. Deze indicator laat al jarenlang een dalende trend zien. In de jaren 50 was het aantal personen per woning in Deventer nog meer dan vier. In 1997 kwam het aantal voor het eerst onder de drie. Op 1 januari 2020 wonen er gemiddeld 2,19 personen in een woning.
Sindsdien daalt de gemiddelde woningbezetting alsmaar door. In 1999 wordt de dalende trend onderbroken. Dit komt door de gemeentelijke herindeling met de gemeente Diepenveen, waar een hoge woningbezetting is. Per 1 januari 2017 is de woningbezetting in Deventer 2,22. 
Bron: CBS en Gemeente